شرایط برنامه مطالعاتی چگونه است؟

جمعه 23 آذر 1397 301 بازدید کننده گروه موفقیت

مطالعه در روز مدرسه

یکی از تکنیک های های برنامه مطالعاتی این است که در همان روز مدرسه مطالعه کنید هر روز در مدرسه چیز جدیدی یاد می گیرید. پس مطمئن شوید که در همان روز پس از اینکه به خانه می روید شروع به مطالعه هر آنچه که در مدرسه تدریس شده است نمایید.

 

مرور کنید

یکی دیگر از مبحث های مهم برنامه مطالعاتی مرور مجدد می باشد اطمینان حاصل کنید که آنچه را که در طول هفته یاد گرفتید در تعطیلات آخر هفته نیز مرور و تکرار می کنید.

 

ترتیب مطالعه

کتاب هایی را که می خواهید مطالعه کنید اولیت بندی نمایید تا بدانید آنچه را که اول از همه باید مطالعه کنید چه کتابی می باشد و دارای چه اهمیتی است.

 

اختصاص زمان مطالعه

سعی کنید زمان مورد نیاز برای مطالعه هر موضوع را برآورد کنید ممکن است زمان بندی برای یک درس خاص زیاد باشد و برای درس دیگر به زمان کمتری احتیاج داشته باشد.

چگونه سحر خیز باشیم؟

اولویت بندی دروس مطالعه

هر موضوع را به یک دسته اولویتی فوری و بعدا اختصاص دهید مثلا اگر فردا درس خاصی را امتحان دارید اولویت آن فوری و سایر دروس را بعدا به آن اختصاص دهید.

 

رفتن به کتابخانه

اگر محیط خانه بیش از اندازه شلوغ می باشد رفتن به یک کتابخانه می تواند به شما کمک کند تا در شرایط بهتری به مطالعه بپردازید همچنین می توانید با عضو شدن در کتابخانه از کتابدار بخواهید به شما کتاب هایی را برای پیشرفت در تحصیلات را معرفی نماید.

خرید و فروش کتاب

 

حل سوالات گذشته

پرسشنامه های امتحان گذشته را حل کنید. برخی از مدرسه ها ممکن است یک بانک سوال از امتحانات گذشته داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که این پرسشنامه ها را برای مطالعه حل کنید. این روش هم باعث می شود با روش سوالات معلم خود آشنایی بیشتری پیدا کنید و هم خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

 

عادت به مطالعه

برنامه مطالعاتی خود را تبدیل به عادت نمایید سعی نمایید چند ساعت در روز را مطالعه کنید مطالعه روزانه سلول های مغز شما را فعال می کند و باعث می شود همیشه ذهن شما آماده یادگرفتن باشد و میزان تمرکز شما بالا رود. پس از مطالعه چند صفحه، سعی کنید خلاصه ای از آنچه را که می خواهید بعدا بدون مطالعه در کتاب بخوانید، یادداشت نمایید.

دانش آموزان موفق چه ویژگی هایی دارند؟

منبع : wikihow


شرایط برنامه مطالعاتی چگونه است؟بچین سایت خرید و فروش اینترنتی کالای نو و دست دوم12/14/2018مطالعه در روز مدرسهیکی از تکنیک های های برنامه مطالعاتی این است که در همان روز مدرسه مطالعه کنید هر ... مطالعه در روز مدرسهیکی از تکنیک های های برنامه مطالعاتی این است که در همان روز مدرسه مطالعه کنید هر روز در مدرسه چیز جدیدی یاد می گیرید. پس مطمئن شوید که در همان روز پس از اینکه به خانه می روید شروع به مطالعه هر آنچه که در مدرسه تدریس شده است نمایید. مرور کنیدیکی دیگر از مبحث های مهم برنامه مطالعاتی مرور مجدد می باشد اطمینان حاصل کنید که آنچه را که در طول هفته یاد گرفتید در تعطیلات آخر هفته نیز مرور و تکرار می کنید. ترتیب مطالعهکتاب هایی را که می خواهید مطالعه کنید اولیت بندی نمایید تا بدانید آنچه را که اول از همه باید مطالعه کنید چه کتابی می باشد و دارای چه اهمیتی است. اختصاص زمان مطالعهسعی کنید زمان مورد نیاز برای مطالعه هر موضوع را برآورد کنید ممکن است زمان بندی برای یک درس خاص زیاد باشد و برای درس دیگر به زمان کمتری احتیاج داشته باشد.چگونه سحر خیز باشیم؟اولویت بندی دروس مطالعههر موضوع را به یک دسته اولویتی فوری و بعدا اختصاص دهید مثلا اگر فردا درس خاصی را امتحان دارید اولویت آن فوری و سایر دروس را بعدا به آن اختصاص دهید. رفتن به کتابخانهاگر محیط خانه بیش از اندازه شلوغ می باشد رفتن به یک کتابخانه می تواند به شما کمک کند تا در شرایط بهتری به مطالعه بپردازید همچنین می توانید با عضو شدن در کتابخانه از کتابدار بخواهید به شما کتاب هایی را برای پیشرفت در تحصیلات را معرفی نماید.خرید و فروش کتاب حل سوالات گذشتهپرسشنامه های امتحان گذشته را حل کنید. برخی از مدرسه ها ممکن است یک بانک سوال از امتحانات گذشته داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که این پرسشنامه ها را برای مطالعه حل کنید. این روش هم باعث می شود با روش سوالات معلم خود آشنایی بیشتری پیدا کنید و هم خود را مورد ارزیابی قرار دهید. عادت به مطالعهبرنامه مطالعاتی خود را تبدیل به عادت نمایید سعی نمایید چند ساعت در روز را مطالعه کنید مطالعه روزانه سلول های مغز شما را فعال می کند و باعث می شود همیشه ذهن شما آماده یادگرفتن باشد و میزان تمرکز شما بالا رود. پس از مطالعه چند صفحه، سعی کنید خلاصه ای از آنچه را که می خواهید بعدا بدون مطالعه در کتاب بخوانید، یادداشت نمایید.دانش آموزان موفق چه ویژگی هایی دارند؟منبع : wikihow5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید، کاربر گرامی مهلت خرید کالا تا 2 ساعت آینده می باشد .

بستن