چرا افراد کنسول بازی را به رایانه های شخص ترجیح می دهند؟

یکشنبه 28 مرداد 1397 676 بازدید کننده گروه ورزش و سرگرمی

معماری اختصاصی

شاکله کنسول بازی طوری طراحی شده است که سخت افزار آن ها قابل ارتقا نمی باشد به همین دلیل سازندگان بازی به راحتی می توانند بازی خود را برای سخت افزار کنسول بازی بهینه کنند،همین مورد باعث می شود دارندگان کنسول بازی با خیالی آسوده به خرید بازی کنسول پرداخته و بدون نگرانی از مشکلاتی اعم از اجرا نشدن بازی و یا سازگار نبودن بازی با سخت افزار به انجام آن بپردازند.

اما اوضاع برای یک PC  گیمر ممکن است به همین راحتی پیش نرود.به دلیل معماری متفاوت رایانه های شخصی و قابلیت ارتقای آنها ممکن است با مشکلاتی رو به رو شویم.از مهمترین مشکلات موجود ناهمخوانی بازی های امروزی با PC  های رده متوسط و پایین رده است. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی سطح کیفی بازی ها نیز افزایش یافته است به همین دلیل PC  های قدیمی ممکن است از توان اجرای بازی های امروزی برنیایند و یا با وضوح و کیفیت کمتری به اجرای بازی ها بپردازند.

درست است شما اگر یک PC  های اند داشته باشید میتوانید برای سالها با خیالی راحت با حداکثر کیفیت از اجرای بازی ها بربیایید ولی این موضوع برای رایانه های شخصی قدیمی تر لزوما صدق نمی کند.

 

 

ارزانتر بودن کنسول بازی

 

شما با 300 دلار میتوانید یک کنسول بازی خانگی داشته باشید و تا سالها از انجام بازی بر روی آن با کیفیتی مطلوب استفاده ببرید.

اما در بازار رایانه های شخصی اوضاع به این منوال پیش نمی رود، و شما مجبورید برای اجرای یک بازی با کیفیت خوب حداقل 1000 دلار برای اسمبل کردن یک PC  هزینه کنید.البته موارد نقصی وجود دارد که یک PC  با شرایط قیمتی یکسان می تواند به مراتب بازی را با کیفیت بهتری از کنسول اجرا کند اما این موارد اندک هستند.

از دلایل دیگری که می توان برشمرد گران بودن قیمت قطعات کامپیوتر در برخی از کشورهاست که عملا خرید کنسول را واجب می کند.

البته لازم به ذکر است از لحاظ هزینه خرید بازی کامپیوتر های شخصی می توانند مقرون به صرفه تر باشند. زیرا قیمت بازی ها در فروشگاه های مربوطه ارزان تر از بازی های کنسولی است و اگر کمی صبر پیشه کنید می توانید با توجه به تخفیف های خوب بازی های PC  در برخی از موارد با پول یک بازی کنسولی چندین بازی PC  خریداری نمایید.

اگر شما هم مثل من همواره بی صبرانه منتظر بازی های AAA  و انجام آنها در کوتاه ترین زمان ممکن هستید پس کنسول و بازی های کنسولی می تواند گزینه بهتری برای شما باشند. زیرا بازی های رایانه شخصی معمولا بعد از 3 تا 4 ماه تخفیفات خوبی شامل حالشان میشود.

 

عناوین انحصاری کنسول

 

یکی از مهمترین دلایل افراد برای خرید کنسول بازی محتوای انحصاری آنها می باشد.

عناوین کنسولی زیادی هستند که به دلیل بازار رقابتی برای رایانه های شخصی ارائه نمی شوند وPC  گیمرها ممکن است از تجربه آنها بی نصیب بمانند. درست که این اتفاق به صورت عکس هم رخ می دهد ولی حقیقتا عناوین انحصاری کنسول ها در اکثر موارد با کیفیت تر و خواستنی تر می باشند. زیرا به دلیل معماری مشخص و بهینه کنسولها و همچین شرکت هایی که منحصرا برای کنسول، بازی می سازند، ساخت یک بازی با جزئیات فراوان در کنسول بازی امری بدیهی و گریز ناپذیر است. پس بیاید با هم صادق باشیم، ما اگر یک PC  گیمر بمانیم بسیاری از عناوین انحصاری با کیفیت کنسولها را از دست خواهیم داد چون به هرحال عناوین انحصاری کنسول پربارتر از عناوین انحصاری رایانه های شخصی هستند.

 

اجتماعی تر بودن کنسول ها

 

با وجود این واقعیت که رایانه های شخصی نیز دارای قابلیت های شبکه ای و اجتماعی گوناگونی هستند ولی ما معنای CO-OP  در بازی را با کنسول شناختیم.به دلیل ساختا ر متفاوت و جمع و جور کنسول و در دسترس بودن آسانتر قابلیت های اجتماعی، مردم بازی با یکدیگر را در کنسولها ترجیح می دهند. به هرحال کنسول بازی برخلاف PC  یک دستگاه تک بعدی است که فقط برای بازی و سرگرمی ساخته شده است و مسلما مردم تمایل بیشتری به آن نشان میدهند.

 

پورت بهتر و باگ کمتر

 

اگر شما از افراد زیادی در مورد پورت بد بازی ها صحبت کنید بدون شک انگشت خود را به سوی بازی هایPC  دراز می کنند.

به دلیل سخت افزار ها و ساختار گوناگون درPC  ساخت بازی برای این پلتفرم مشکلاتی را به همراه دارد زیرا بازی ساخته شده باید با سخت افزارهای متفاوتی هماهنگ شود که هماهنگی 100 درصد آن عملا غیر ممکن است.ولی در کنسول قضیه کاملا فرق میکند زیرا کنسول بازی از یک سخت افزار یکپارچه بهره می برد که ساخت بازی و بهینه کردن آن برای کنسول بسیار راحت و سریع تر می باشد.

در سالهای گذشته عناوین زیادی جود داشته اند که به دلیل پورت بد آنها صدای گیمرهای رایانه شخصی را درآورده اند و آنها را مجبور به مهاجرت به سمت کنسول ها کرده اند.

 

قابل حمل بودن

 

یکی از دلایلی که افراد به سمت دستگاه کنسول بازی تمایل پیدا می کنند قابلیت حمل راحتر و همراه بودن آنهاست.

شما به راحتی می توانید در سفرها و مسافرت های خود، کنسول بازی را همراه خود حمل کنید و از بازی با آن لذت ببرید.

حتی شما می توانید در هواپیما یا ماشین و قطار از طریق کنسول های دستی به انجام بازی بپردازید. قابلیت هایی که متاسفانه با داشتنPC  آنها را از دست می دهید. رایانه های شخصی اصولا به خاطر دستگاه های جانبی زیادی که به آ نها متصل میشود قابلیت حمل راحتی ندارند و نمی توان از آن ها به عنوان یک همراه سرگرمی یاد کرد.و از آنها بیشتر به عنوان یک یار ثابت در خانه استفاده می شود.

 

کنترلر راحتر از کیبورد و ماوس دسته بازی

 

کنترلر ها به دلیل حجم کوچکتر و نزدیکی دکمه ها به هم در استفاده راحتر از کیبورد و ماوس هستند.

در بازی های مبارزه ای و فوتبال حتی خود PC  گیمرها نیز از کنترلر استفاده میکنند.

اما لازم به ذکر است که ماوس و کیبورد از دقت بسیار بالاتری نسبت به کنترلر بهره می برند و همین موضوع باعث شده است که در بازی های شوتر حتی گیمر های کنسولی نیز از ماوس و کیبورد استفاده کنند. همچنین در سبک استراتژی برای بردن حداکثر لذت وجود ماوس و کیبورد ضروری به نظر میرسد.

می توانید برای خرید دسته بازی یا خرید موس و کیبورد به صفحات سایت مراجعه نمایید.

 

نصب و اجرای راحت تر

 

بازی را درون کنسول بگذارید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

این فرمول ساده در کنسول بازی برای دارندگانPC  می تواند به یک کابوس بدل شود.

نصب طولانی تر بازی ها در رایانه های شخصی و پچ ها و نرم افزارهای جانبی متعددی که در یک PC  برای اجرای یک بازی لازم است و آپدیت نرم افزاری سخت افزار های رایانه های شخصی از عوامل و مشکلات مورد بحث در نصب بازی ها بر روی رایانه های شخصی می باشد. در کنسول اما به دلیل ساختار یکپارچه آن و نبود نرم افزارهای جانبی در هنگام نصب و بستر نرم افزاری مناسبتر این موراد به حداقل خود می رسد.

 

مولتی پلیر بی دردسرتر در کنسول

 

این قضیه را می توان از زوایای گوناگون بررسی کرد.

واقعیتی که وجود دارد این است که آنلاین بازی کردن درPC  و شبکه استیم رایگان است برخلاف شبکه لایو مایکروسافت و شبکه PSN  سونی که باید برای آنلاین بازی کردن هزینه های ماهانه یا سالانه پرداخت کنید.

ولی به عنوان یک تجربه باید بگویم بازی آنلاین در کنسولها لذت بخش تر است.متاسفانه به دلیل ساختار PC  ها چیتر ها و هکرهای زیادی در بخش آنلاین رایانه های شخصی فعال هستند که به روش های مختلف انگیزه شما را برای بازی کردن کاهش می دهند. نفرت پراکنی و استفاده از الفاظ رکیک در شبکه های رایانه شخصی بسیار بیشتر است و همین موارد لذت بازی کردن را از شما می گیرند.

 

بازی های خانوادگی

 

به دلیل ساختار متفاوت و قابل حمل بودن کنسول ها خانواده ها استقبال بهتری از آنها نسبت به رایانه های شخصی دارند.

لوازم جانبی متعدد همچون دوربین های حرکتی،گیتارهای قابل اتصال و...باعث می شوند خانواده ها اوقات خوشی را در کنار هم با کنسول ها سپری کنند. همچنین بازی های متعدد اجتماعی و بازی های متعدد چند نفره که از دوربین های حرکتی و تصویری کنسول ها پیشتبانی می کنند از عوامل مهم دیگری هستند که می توان از آنها نام برد.

رایانه های شخصی در این زمینه متاسفانه رقابت ضعیفی با کنسول بازی دارند و بیشتر به درد افراد حرفه ای میخورند و خانواده ها و کژوال گیمر ها از آن ها استقبال کمی به عمل می آورند.

 

با توجه تمام موارد گفته شده آیا خرید کنسول بازی ارزشش را دارد؟

 

ممکن است برخی با خواندن دلایل بالا همچنان این موارد را برای انتخاب کنسول بازی و یا مهاجرت به سمت کنسول کافی ندانند.

به شخصه معتقدم باید با توجه به نیازهایمان پلتفرمی که برایمان مناسبتر است را انتخاب کنیم و یا از چند پلتفرم مختلف در کنار هم استفاده ببریم. ولی اکثر اوقات افراد بنا بر نیازهایشان پلتفرم هایی را حذف کرده و از یک پلتفرم خاص که مطابق علایقش است استفاده می کنند.

در پایان باید گفت تا وقتی که به نظرات هم احترام میگذاریم و همچنین عقاید افراد را مورد تمسخر قرار نمی دهیم می توانیم در مسالمت به بررسی و نقد پلتفرم های مورد علاقه خود و دیگران بپردازیم.

 


چرا افراد کنسول بازی را به رایانه های شخص ترجیح می دهند؟بچین سایت خرید و فروش اینترنتی کالای نو و دست دوم8/19/2018معماری اختصاصیشاکله کنسول بازی طوری طراحی شده است که سخت افزار آن ها قابل ارتقا نمی باشد به همین دلی... معماری اختصاصیشاکله کنسول بازی طوری طراحی شده است که سخت افزار آن ها قابل ارتقا نمی باشد به همین دلیل سازندگان بازی به راحتی می توانند بازی خود را برای سخت افزار کنسول بازی بهینه کنند،همین مورد باعث می شود دارندگان کنسول بازی با خیالی آسوده به خرید بازی کنسول پرداخته و بدون نگرانی از مشکلاتی اعم از اجرا نشدن بازی و یا سازگار نبودن بازی با سخت افزار به انجام آن بپردازند.اما اوضاع برای یک PC  گیمر ممکن است به همین راحتی پیش نرود.به دلیل معماری متفاوت رایانه های شخصی و قابلیت ارتقای آنها ممکن است با مشکلاتی رو به رو شویم.از مهمترین مشکلات موجود ناهمخوانی بازی های امروزی با PC  های رده متوسط و پایین رده است. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی سطح کیفی بازی ها نیز افزایش یافته است به همین دلیل PC  های قدیمی ممکن است از توان اجرای بازی های امروزی برنیایند و یا با وضوح و کیفیت کمتری به اجرای بازی ها بپردازند.درست است شما اگر یک PC  های اند داشته باشید میتوانید برای سالها با خیالی راحت با حداکثر کیفیت از اجرای بازی ها بربیایید ولی این موضوع برای رایانه های شخصی قدیمی تر لزوما صدق نمی کند.  ارزانتر بودن کنسول بازی شما با 300 دلار میتوانید یک کنسول بازی خانگی داشته باشید و تا سالها از انجام بازی بر روی آن با کیفیتی مطلوب استفاده ببرید.اما در بازار رایانه های شخصی اوضاع به این منوال پیش نمی رود، و شما مجبورید برای اجرای یک بازی با کیفیت خوب حداقل 1000 دلار برای اسمبل کردن یک PC  هزینه کنید.البته موارد نقصی وجود دارد که یک PC  با شرایط قیمتی یکسان می تواند به مراتب بازی را با کیفیت بهتری از کنسول اجرا کند اما این موارد اندک هستند.از دلایل دیگری که می توان برشمرد گران بودن قیمت قطعات کامپیوتر در برخی از کشورهاست که عملا خرید کنسول را واجب می کند.البته لازم به ذکر است از لحاظ هزینه خرید بازی کامپیوتر های شخصی می توانند مقرون به صرفه تر باشند. زیرا قیمت بازی ها در فروشگاه های مربوطه ارزان تر از بازی های کنسولی است و اگر کمی صبر پیشه کنید می توانید با توجه به تخفیف های خوب بازی های PC  در برخی از موارد با پول یک بازی کنسولی چندین بازی PC  خریداری نمایید.اگر شما هم مثل من همواره بی صبرانه منتظر بازی های AAA  و انجام آنها در کوتاه ترین زمان ممکن هستید پس کنسول و بازی های کنسولی می تواند گزینه بهتری برای شما باشند. زیرا بازی های رایانه شخصی معمولا بعد از 3 تا 4 ماه تخفیفات خوبی شامل حالشان میشود. عناوین انحصاری کنسول یکی از مهمترین دلایل افراد برای خرید کنسول بازی محتوای انحصاری آنها می باشد.عناوین کنسولی زیادی هستند که به دلیل بازار رقابتی برای رایانه های شخصی ارائه نمی شوند وPC  گیمرها ممکن است از تجربه آنها بی نصیب بمانند. درست که این اتفاق به صورت عکس هم رخ می دهد ولی حقیقتا عناوین انحصاری کنسول ها در اکثر موارد با کیفیت تر و خواستنی تر می باشند. زیرا به دلیل معماری مشخص و بهینه کنسولها و همچین شرکت هایی که منحصرا برای کنسول، بازی می سازند، ساخت یک بازی با جزئیات فراوان در کنسول بازی امری بدیهی و گریز ناپذیر است. پس بیاید با هم صادق باشیم، ما اگر یک PC  گیمر بمانیم بسیاری از عناوین انحصاری با کیفیت کنسولها را از دست خواهیم داد چون به هرحال عناوین انحصاری کنسول پربارتر از عناوین انحصاری رایانه های شخصی هستند. اجتماعی تر بودن کنسول ها با وجود این واقعیت که رایانه های شخصی نیز دارای قابلیت های شبکه ای و اجتماعی گوناگونی هستند ولی ما معنای CO-OP  در بازی را با کنسول شناختیم.به دلیل ساختا ر متفاوت و جمع و جور کنسول و در دسترس بودن آسانتر قابلیت های اجتماعی، مردم بازی با یکدیگر را در کنسولها ترجیح می دهند. به هرحال کنسول بازی برخلاف PC  یک دستگاه تک بعدی است که فقط برای بازی و سرگرمی ساخته شده است و مسلما مردم تمایل بیشتری به آن نشان میدهند. پورت بهتر و باگ کمتر اگر شما از افراد زیادی در مورد پورت بد بازی ها صحبت کنید بدون شک انگشت خود را به سوی بازی هایPC  دراز می کنند.به دلیل سخت افزار ها و ساختار گوناگون درPC  ساخت بازی برای این پلتفرم مشکلاتی را به همراه دارد زیرا بازی ساخته شده باید با سخت افزارهای متفاوتی هماهنگ شود که هماهنگی 100 درصد آن عملا غیر ممکن است.ولی در کنسول قضیه کاملا فرق میکند زیرا کنسول بازی از یک سخت افزار یکپارچه بهره می برد که ساخت بازی و بهینه کردن آن برای کنسول بسیار راحت و سریع تر می باشد.در سالهای گذشته عناوین زیادی جود داشته اند که به دلیل پورت بد آنها صدای گیمرهای رایانه شخصی را درآورده اند و آنها را مجبور به مهاجرت به سمت کنسول ها کرده اند. قابل حمل بودن یکی از دلایلی که افراد به سمت دستگاه کنسول بازی تمایل پیدا می کنند قابلیت حمل راحتر و همراه بودن آنهاست.شما به راحتی می توانید در سفرها و مسافرت های خود، کنسول بازی را همراه خود حمل کنید و از بازی با آن لذت ببرید.حتی شما می توانید در هواپیما یا ماشین و قطار از طریق کنسول های دستی به انجام بازی بپردازید. قابلیت هایی که متاسفانه با داشتنPC  آنها را از دست می دهید. رایانه های شخصی اصولا به خاطر دستگاه های جانبی زیادی که به آ نها متصل میشود قابلیت حمل راحتی ندارند و نمی توان از آن ها به عنوان یک همراه سرگرمی یاد کرد.و از آنها بیشتر به عنوان یک یار ثابت در خانه استفاده می شود. کنترلر راحتر از کیبورد و ماوس دسته بازی کنترلر ها به دلیل حجم کوچکتر و نزدیکی دکمه ها به هم در استفاده راحتر از کیبورد و ماوس هستند.در بازی های مبارزه ای و فوتبال حتی خود PC  گیمرها نیز از کنترلر استفاده میکنند.اما لازم به ذکر است که ماوس و کیبورد از دقت بسیار بالاتری نسبت به کنترلر بهره می برند و همین موضوع باعث شده است که در بازی های شوتر حتی گیمر های کنسولی نیز از ماوس و کیبورد استفاده کنند. همچنین در سبک استراتژی برای بردن حداکثر لذت وجود ماوس و کیبورد ضروری به نظر میرسد.می توانید برای خرید دسته بازی یا خرید موس و کیبورد به صفحات سایت مراجعه نمایید. نصب و اجرای راحت تر بازی را درون کنسول بگذارید و بعد از گذشت چند دقیقه آن را اجرا کنید و از آن لذت ببرید.این فرمول ساده در کنسول بازی برای دارندگانPC  می تواند به یک کابوس بدل شود.نصب طولانی تر بازی ها در رایانه های شخصی و پچ ها و نرم افزارهای جانبی متعددی که در یک PC  برای اجرای یک بازی لازم است و آپدیت نرم افزاری سخت افزار های رایانه های شخصی از عوامل و مشکلات مورد بحث در نصب بازی ها بر روی رایانه های شخصی می باشد. در کنسول اما به دلیل ساختار یکپارچه آن و نبود نرم افزارهای جانبی در هنگام نصب و بستر نرم افزاری مناسبتر این موراد به حداقل خود می رسد. مولتی پلیر بی دردسرتر در کنسول این قضیه را می توان از زوایای گوناگون بررسی کرد.واقعیتی که وجود دارد این است که آنلاین بازی کردن درPC  و شبکه استیم رایگان است برخلاف شبکه لایو مایکروسافت و شبکه PSN  سونی که باید برای آنلاین بازی کردن هزینه های ماهانه یا سالانه پرداخت کنید.ولی به عنوان یک تجربه باید بگویم بازی آنلاین در کنسولها لذت بخش تر است.متاسفانه به دلیل ساختار PC  ها چیتر ها و هکرهای زیادی در بخش آنلاین رایانه های شخصی فعال هستند که به روش های مختلف انگیزه شما را برای بازی کردن کاهش می دهند. نفرت پراکنی و استفاده از الفاظ رکیک در شبکه های رایانه شخصی بسیار بیشتر است و همین موارد لذت بازی کردن را از شما می گیرند. بازی های خانوادگی به دلیل ساختار متفاوت و قابل حمل بودن کنسول ها خانواده ها استقبال بهتری از آنها نسبت به رایانه های شخصی دارند.لوازم جانبی متعدد همچون دوربین های حرکتی،گیتارهای قابل اتصال و...باعث می شوند خانواده ها اوقات خوشی را در کنار هم با کنسول ها سپری کنند. همچنین بازی های متعدد اجتماعی و بازی های متعدد چند نفره که از دوربین های حرکتی و تصویری کنسول ها پیشتبانی می کنند از عوامل مهم دیگری هستند که می توان از آنها نام برد.رایانه های شخصی در این زمینه متاسفانه رقابت ضعیفی با کنسول بازی دارند و بیشتر به درد افراد حرفه ای میخورند و خانواده ها و کژوال گیمر ها از آن ها استقبال کمی به عمل می آورند. با توجه تمام موارد گفته شده آیا خرید کنسول بازی ارزشش را دارد؟ ممکن است برخی با خواندن دلایل بالا همچنان این موارد را برای انتخاب کنسول بازی و یا مهاجرت به سمت کنسول کافی ندانند.به شخصه معتقدم باید با توجه به نیازهایمان پلتفرمی که برایمان مناسبتر است را انتخاب کنیم و یا از چند پلتفرم مختلف در کنار هم استفاده ببریم. ولی اکثر اوقات افراد بنا بر نیازهایشان پلتفرم هایی را حذف کرده و از یک پلتفرم خاص که مطابق علایقش است استفاده می کنند.در پایان باید گفت تا وقتی که به نظرات هم احترام میگذاریم و همچنین عقاید افراد را مورد تمسخر قرار نمی دهیم می توانیم در مسالمت به بررسی و نقد پلتفرم های مورد علاقه خود و دیگران بپردازیم. 5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید، کاربر گرامی مهلت خرید کالا تا 2 ساعت آینده می باشد .

بستن