چرا خرید و فروش کالای دست دوم انجام بدهیم؟

یکشنبه 18 شهریور 1397 2453 بازدید کننده گروه عمومی

ما در این نوشته می خواهیم به تشریح چگونگی خرید کالای دست دوم و نکاتی که در هنگام خرید آنها باید رعایت شود بپردازیم و راه های قانونی در هنگام برخورد با کالاهای دست دوم مشکل دار را برشمریم.

 

چرا کالای کارکرده؟

بسیاری از ما عادت کرده ایم که اگر کالایی می خواهیم به یک فروشگاه و یا وبسایت کالاهای نو برویم و با یک کلیک به خرید آنها بپردازیم. اما آیا تا به حال فکر کرده اید می شود برخی از کالاهای مورد نیاز را در خرده فروشی های آنلاین به صورت کارکرده یا دست دوم خریداری کنید؟

خرید و فروش کالای دست دوم به دلیل صرفه اقتصادی که دارد در اغلب کشورهای جهان مرسوم است و افراد با مبادلات کالا در هزینه های خود صرفه جویی می کنند و یا حتی از این طریق به کسب درآمد می پردازند.

مبادله کالا از لحاظ زیست محیطی نیز به نفع طبیعت است زیرا در این صورت تولید کالاهای نو کاهش می یابد و این کاهش تولید سبب کاهش زباله خصوصا زباله های پر خطر الکترونیکی می گردد.

از دیرباز خرید و فروش کالای دست دوم به صورت حضور فیزکی اشخاص رایج بوده است و افراد با مراجعه به بازارهای مربوطه به انجام معاملات کالای خود می پرداختند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر شیوه و سبک زندگی کسب و کارهایی شکل گرفته اند که در جهت رفاه حال افراد حضور فیزیکی آن ها را از چرخه خرید و فروش کالای دست دوم حذف کرده اند. خرید و فروش کالا در اینترنت دیگر یک مزیت به حساب می آید.

این کسب و کارها یا همان وبسایت های مبادله کالا در دنیای امروزی به مکانی برای داد و ستد کالای افراد بدل گشته اند. ایده های فراوانی در این وب سایت ها در جهت بهبود شرایط معاملات اینترنتی پیاده سازی شده است.

یک سایت مناسب خرید و فروش کالا با واسطه گری در معاملات کاربران سبب کاهش مشکلات حضور غیر فیزیکی افراد شده است.

نکات و مواردی که  هنگام معامله کالای دست دوم باید رعایت کنید:

 

هنگامی که شما وارد معامله می شوید ناخودآگاه محدودیت ها و قوانین متفاوت این نوع از داد و ستد را پذیرفته اید. در هنگام خرید و فروش کالای دست دوم از سوال کردن خسته نشوید و به عنوان خریدار یا فروشنده از تمام موارد ، جزئیات و مشکلات احتمالی کالا با خبر شوید. از فروشنده بخواهید که مشکلات کالای خود را به صورت دقیق بیان کند.

مزیت وبسایت های خرید و فروش کالا این است که به دلیل تجارب کسب شده آنها در این بازار، قوانین محکم و شفافی را وضع کرده اند که نکته بینانه تمام موارد احتمالی را پیش بینی و برای آن راه حلی اندیشیده اند.

برخی از وبسایت های واسطه گری با درج قوانین حمایت از خریدار و فروشنده سعی در ایجاد محیطی امن برای معاملات هرچه راحت تر و آسان تر کاربران نموده اند.

 

نکاتی که در زیر بیان می شود می توانند در خرید و فروش کالای دست دوم به شما کمک کنند:

  1. از فروشنده بپرسید که آیا کالای دست دومی که برای فروش قرار داده است دارای گارانتی شرکت سازنده هست و آیا می شود از این گارانتی استفاده کرد.
  2. از فروشنده در مورد مدت استفاده (سن محصول) مشکلات ظاهری و فنی کالا سوال بپرسید و همواره یک کپی از این پرسش و پاسخ ها را برای خود نگه دارید.
  3. از فروشنده سوال کنید که آیا کالایی که برای فروش قرار داده است از نوع اصلی و اورجینال است یا از نوع کپی می باشد.
  4. می توانید در موارد تخصصی کالا را به یک متخصص مربوطه نشان دهید.
  5. در مورد مالکیت و رجیستری کالاهای الکترونیکی از فروشنده سوال کنید.

 

کالا را از وب سایت های آنلاینی که در زمینه خرید و فروش کالای دست دوم فعالیت می کنند خریداری نمایید:

در هنگام برخورد با مشکلات اگر کالای خود را از یک وبسایت مربوط در این زمینه، خریده اید و یا فروخته باشید شما حق و حقوق بهتری خواهید داشت زیرا برخی از این سایت ها با قوانین حمایتی خود رسیدن به نتیجه ای مطلوب را در کمترین زمان برای شما فراهم نموده اند.

البته باید توجه داشت که کالای کارکرده به دلیل اصطحلاکش در مواردی کیفیت کالای آکبند را ندارد و کیفیت آنها بسته به هزینه ای که می کنید می تواند متفاوت باشد اما با توجه به ساختار این وبسایت ها و توصیفاتی که فروشنده از کالای خود در سایت های داد و ستد کالا گذاشته است می شود انتظاری را که از کالا داشته اید برآورده کنید.

 

خطرات خرید کالا به صورت حضوری:

بدیهی است هنگامی که یک کالا را به صورت کارکرده و از طریق معامله بین دو نفر خریداری می کنید مشکلات و خطراتی ممکن است به وجود بیاید. فروشنده می تواند در مواردی به شما دروغ بگویید و کالای دست دوم خریداری شده توسط شما مشکلاتی در باطن خود داشته باشد.

متاسفانه قوانین مربوطه نیز حمایت آنچنانی در معاملات حضوری به انجام نمی رسانند.

پیشنهاد ما به شما، استفاده از وب سایت های واسطه در معملات کاربران است و تا هنگامی که کالای فروشنده توسط خریدار تایید نشود پول کالا را نزد خود نگه می دارند. مهلت های تست زمانی که این وبسایت ها در نظر گرفته اند یکی از مزیت های مهم آنهاست، همچنین این وبسایت ها با قوانین مختص به خود راه را بر تخلف، متخلفان بسته اند.

کالای کارکرده اصلی و فیک یا کپی:

کالاهای دست دوم نیز همانند کالاهای نو می توانند از نظر اصالت اورجینال و یا کپی باشند.

کالای اصلی کالایست که توسط شرکت مادر طراحی و تولید شده است و از لحاظ کیفیت و مشخصات با توصیفات شرکت سازنده هماهنگی دارند.

کالای فیک یا کپی کالایست که توسط شرکت های غیره ساخته شده اند که از نام کالای اورجینال استفاده می کنند.

این کالا از لحاظ کیفیت و دوام در سطح پایین تری از نوع اورجینالش می باشد.

در هنگام خرید و فروش کالای دست دوم اگر فروشنده کالای فیک خود را به عنوان یک کالای اورجینال به شما فروخت می توانید در برخی از وبسایت های خرید و فروش آنلاین موضوع را به کارشناسان حل اختلاف آن وبسایت ارجاع داده و با ارائه مستندات لازم وجه خود را باز پس بگیرید.

 

تست کالای دست دوم:

با توجه به کالایی که خریداری کرده اید می توانید از طریق تست آن به سلامت و صحت صحبت های فروشنده پی ببرید.

اگر شما کالایی مثل یک مجموعه تلویزیونی یا نرم افزاری خریداری کرده اید با اجرا و تست محتوای داخل آن می شود به سالم بودن آن پی ببرید.

اما اگر کالای خریداری شده توسط شما کالای عتیقه یا مبلمان و یا کالای دیجیتال می باشد بهتر از هنگام تست آن از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید تا به صورت فنی و تخصصی از صحت  وسلامت آن اطمینان پیدا کنید.

 

در پایان می خواهیم به چند مورد کالای اساسی که می شود به خرید آنها به صورت دست دوم و کارکرده فکر کرد اشاره کنیم:

دوچرخه:

دوچرخه نیز همانند خودرو از وسایلیست که همواره مدل های جدید ی از آن ساخته می شود و این بدین معنیست که شما می توانید مدل های قدیمی تر را با قیمت کمتر در خرده فروشی های آنلاین خریداری نمایید.

دوچرخه ساختار فنی پیچیده ای ندارد و اطمینان پیدا کردن از سلامت آن کار سختی نیست.

می توانید در اینجا دوچرخه مورد نیاز خود را بخرید و یا بفروشید.

 

کتاب های درسی:

کتاب های درسی می توانند هزینه های زیادی را دربردارند. اگر شما یک دانشجو هستید احتمالا کتاب های زیادی را برای خرید احتیاج خواهید داشت که خرید این کتاب ها برای شما هزینه زیادی را در پی خواهند داشت. با خرید کتاب به صورت کارکرده می توان هزینه ها را تا سطح خوبی کاهش داد، همچنین شما می توانید با فروش کتاب هایی که لازم ندارید وجهی را برای خود پس انداز کنید.

 

سیسمونی کودک:

کودکان به دلیل اینکه همواره از لحاظ فیزیکی و عقلی در حال رشد هستند وسایل سرگرمی و رفاهی آن ها نیز به سرعت تغییر پیدا می کند و دیگر نیازی به استفاده مجدد آن ها نخواهد بود مانند : صندلی غذا، کالسکه بچه، ماشین های اسباب بازی های بزرگ و ... که هرکدام به تنهایی فضای زیادی را در خانه تصرف نموده اند .

برای حل این مشکل، می توان برخی از لوازم آن ها را با فروش در بخش سیسمونی کودک انجام داد و یا  وسایل مورد نیازشان خریداری نمود.

خودرو و لوازم آن:

این یک واقعیت است که هرکسی دوست دارد یک خودروی نو بخرد و از استشمامی که مختص به ماشین های نو هست لذت ببرد.

اما هنگامی که شما ماشین جدید خود را روشن می کنید این روشن شدن باعث کاهش ارزش و قیمت آن می شود.

شما می توانید خودرویی را که 5 سال کار کرده است را با قیمت یک سوم خریداری نمایید و از مزایای بیمه مربوط به این 5 سال استفاده ببرید.

خرید لوازم خودرو به صورت دست دوم یکی از اقتصادی ترین کارهایست که شما باید به انجام آن فکر کنید.

 

لوازم خانگی:

قبل از اینکه چندین هزار از پول خود را صرف خرید لوازم خانگی آکبند کنید به این فکر کنید که می شود اقلام اساسی را به صورت کارکرده خریداری کنید. اقلامی همانند یخچال، تلویزیون، میز و صندلی های نهار خوری ، مایکرویو و...

اگر شما به تازگی ازدواج کرده اید احتمالا شریک مونث زندگی شما نمی خواهد وسایل تکراری را در داخل کابنیت های خود بگذارد پس با مراجعه به بخش خرید و فروش لوازم خانگی انتخاب های فراوانی داشته باشید.

اسباب بازی ها:

اسباب بازی یکی از وسایلیست که خانواده ها از آن به تعداد زیاد خریداری می کنند. کودک شما به بازی کردن نیاز دارد و یکی از وسایل سرگرمی اسباب بازیست. شما می توانید با خرید اسباب بازی کودک به صورت کارکرده تعداد بیشتری را برای کودک خود خریداری نمایید.

مبلمان:

یکی از وسایل داخل خانه که تغییر هرچند وقت یک بار آن هیجان انگیز است و فضای خانه را از تکراری بودن نجات می دهد مبلمان خانه است.به دلیل قیمت زیاد مبلمان تعویض آن ها برای هرکسی راحت نیست، اما اگر شما مبلمان مورد نظر خود را در یک سایت خرید و فروش مبلمان پیدا کنید می توانید با فروش مبلمان قبلی خود مبلمان جدید را جایگزین کنید.

لباس عروسی:

لباس عروسی از اقلام گران قیمت به شمار می آید که چون فقط برای یک بار آن را می پوشید برای خرید آن باید فکر اساسی کنید.

لباس عروسی را می شود اجاره کرد و یا به صورت دست دوم خریداری نمود و پس از استفاده آن را با قیمتی مناسب دوباره به فروش برسانید.

می توانید در بچین به جست و جو بپردازید و برای خرید لباس عروس و نامزدی خود اقدام نمایید.

دیجیتال و سرگرمی:

کنسول بازی، قطعات کامپیوتر، دیسک های بلوری و بازی های کنسولی از مواردی هستند که اکثر افراد به خاطر هزینه بالا، آنها را به صورت دست دوم خریداری نموده و یا به فروش می رسانند.

اگر شما نیز از پس هزینه های زیاد بازی های ویدئویی بر نمی آیید با خرید دست دوم آنها و سپس فروش دوباره شان این مشکل را حل کنید.

خرید گوشی های موبایل، لپ تاپ، تبلت ها و گجت های پوشیدنی نیز به صورت کارکرده صرف اقتصادی خواهد داشت همچنین با این روش می توانید مدل های بیشتری را تست و مورد بررسی قرار دهید.

بخش خرید و فروش دیجیتال را از دست ندهید

عتیقه و اشیا کلکسیونی:

جذابترین بخش خرید و فروش سایت های مربوط به کالای دست دوم بخش اشیا عتیقه و کلکسیونی می باشد. افراد کلکسیونر همواره یک پای مزایدات اینترنتی عتیقه و اشیا کلکسیونی می باشند و از خرید و فروش در این بخش لذت می برند.

شما می توانید آرشیو ها و کلکسیون های خود را با قیمت خوبی به افراد علاقه مند بفروشید و همچنین وسایل عتیقه و قدیمی را برای تزئین خانه خود خریداری نمایید.

ابزار و تجهیزات:

افرادی هستند که ابزار و یا تجهیزاتی برای خانه خود خریداری کرده اند و به خاطر استفاده کم از آن درصدد فروش آنها هستند.

ابزار باغبانی، تجهیزات مربوط به خانه مثل درب ها و پنچره ها از این نوع وسایل می باشند.

با استفاده از این ابزار و تجهیزات شما می توانید خانه خود را بازسازی کرده، رنگ آمیزی نمایید و به تعمیرات لازم خانه بپردازید. برای جستجوی لوازم خانه کلیک نمایید

در آخر باید گفت امروزه کسی که بر درآمدهای خود صرفه جویی می کند برنده است. شما با خرید و فروش کالای دست دوم در هزینه ها صرفه جویی می کنید و پس انداز های خود را افزایش می دهید همچنین با فروش کالای خود در سایت های مربوطه این شمایید که مبلغ کالای خود را تعیین می کنید و کالا به مبلغ مورد نظر شما فروخته می شود.

کالای کارکرده در اکثر اوقات می توانند کیفیتی برابر کالای نو به شما بدهد ولی با هزینه ای کمتر. پس توصیه مناسب این است که برای یک بار هم شده خرید و فروش کالای دست دوم را در دستور کار خود قرار دهید و از دنیای بی حد و مرز و دسته بندی های مختلف کالای کارکرده بهرمند شوید.


چرا خرید و فروش کالای دست دوم انجام بدهیم؟بچین سایت خرید و فروش اینترنتی کالای نو و دست دوم9/9/2018ما در این نوشته می خواهیم به تشریح چگونگی خرید کالای دست دوم و نکاتی که در هنگام خرید آنها باید رعای... ما در این نوشته می خواهیم به تشریح چگونگی خرید کالای دست دوم و نکاتی که در هنگام خرید آنها باید رعایت شود بپردازیم و راه های قانونی در هنگام برخورد با کالاهای دست دوم مشکل دار را برشمریم. چرا کالای کارکرده؟بسیاری از ما عادت کرده ایم که اگر کالایی می خواهیم به یک فروشگاه و یا وبسایت کالاهای نو برویم و با یک کلیک به خرید آنها بپردازیم. اما آیا تا به حال فکر کرده اید می شود برخی از کالاهای مورد نیاز را در خرده فروشی های آنلاین به صورت کارکرده یا دست دوم خریداری کنید؟خرید و فروش کالای دست دوم به دلیل صرفه اقتصادی که دارد در اغلب کشورهای جهان مرسوم است و افراد با مبادلات کالا در هزینه های خود صرفه جویی می کنند و یا حتی از این طریق به کسب درآمد می پردازند.مبادله کالا از لحاظ زیست محیطی نیز به نفع طبیعت است زیرا در این صورت تولید کالاهای نو کاهش می یابد و این کاهش تولید سبب کاهش زباله خصوصا زباله های پر خطر الکترونیکی می گردد.از دیرباز خرید و فروش کالای دست دوم به صورت حضور فیزکی اشخاص رایج بوده است و افراد با مراجعه به بازارهای مربوطه به انجام معاملات کالای خود می پرداختند.امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر شیوه و سبک زندگی کسب و کارهایی شکل گرفته اند که در جهت رفاه حال افراد حضور فیزیکی آن ها را از چرخه خرید و فروش کالای دست دوم حذف کرده اند. خرید و فروش کالا در اینترنت دیگر یک مزیت به حساب می آید.این کسب و کارها یا همان وبسایت های مبادله کالا در دنیای امروزی به مکانی برای داد و ستد کالای افراد بدل گشته اند. ایده های فراوانی در این وب سایت ها در جهت بهبود شرایط معاملات اینترنتی پیاده سازی شده است.یک سایت مناسب خرید و فروش کالا با واسطه گری در معاملات کاربران سبب کاهش مشکلات حضور غیر فیزیکی افراد شده است.نکات و مواردی که  هنگام معامله کالای دست دوم باید رعایت کنید: هنگامی که شما وارد معامله می شوید ناخودآگاه محدودیت ها و قوانین متفاوت این نوع از داد و ستد را پذیرفته اید. در هنگام خرید و فروش کالای دست دوم از سوال کردن خسته نشوید و به عنوان خریدار یا فروشنده از تمام موارد ، جزئیات و مشکلات احتمالی کالا با خبر شوید. از فروشنده بخواهید که مشکلات کالای خود را به صورت دقیق بیان کند.مزیت وبسایت های خرید و فروش کالا این است که به دلیل تجارب کسب شده آنها در این بازار، قوانین محکم و شفافی را وضع کرده اند که نکته بینانه تمام موارد احتمالی را پیش بینی و برای آن راه حلی اندیشیده اند.برخی از وبسایت های واسطه گری با درج قوانین حمایت از خریدار و فروشنده سعی در ایجاد محیطی امن برای معاملات هرچه راحت تر و آسان تر کاربران نموده اند. نکاتی که در زیر بیان می شود می توانند در خرید و فروش کالای دست دوم به شما کمک کنند:از فروشنده بپرسید که آیا کالای دست دومی که برای فروش قرار داده است دارای گارانتی شرکت سازنده هست و آیا می شود از این گارانتی استفاده کرد.از فروشنده در مورد مدت استفاده (سن محصول) مشکلات ظاهری و فنی کالا سوال بپرسید و همواره یک کپی از این پرسش و پاسخ ها را برای خود نگه دارید.از فروشنده سوال کنید که آیا کالایی که برای فروش قرار داده است از نوع اصلی و اورجینال است یا از نوع کپی می باشد.می توانید در موارد تخصصی کالا را به یک متخصص مربوطه نشان دهید.در مورد مالکیت و رجیستری کالاهای الکترونیکی از فروشنده سوال کنید. کالا را از وب سایت های آنلاینی که در زمینه خرید و فروش کالای دست دوم فعالیت می کنند خریداری نمایید:در هنگام برخورد با مشکلات اگر کالای خود را از یک وبسایت مربوط در این زمینه، خریده اید و یا فروخته باشید شما حق و حقوق بهتری خواهید داشت زیرا برخی از این سایت ها با قوانین حمایتی خود رسیدن به نتیجه ای مطلوب را در کمترین زمان برای شما فراهم نموده اند.البته باید توجه داشت که کالای کارکرده به دلیل اصطحلاکش در مواردی کیفیت کالای آکبند را ندارد و کیفیت آنها بسته به هزینه ای که می کنید می تواند متفاوت باشد اما با توجه به ساختار این وبسایت ها و توصیفاتی که فروشنده از کالای خود در سایت های داد و ستد کالا گذاشته است می شود انتظاری را که از کالا داشته اید برآورده کنید. خطرات خرید کالا به صورت حضوری:بدیهی است هنگامی که یک کالا را به صورت کارکرده و از طریق معامله بین دو نفر خریداری می کنید مشکلات و خطراتی ممکن است به وجود بیاید. فروشنده می تواند در مواردی به شما دروغ بگویید و کالای دست دوم خریداری شده توسط شما مشکلاتی در باطن خود داشته باشد.متاسفانه قوانین مربوطه نیز حمایت آنچنانی در معاملات حضوری به انجام نمی رسانند.پیشنهاد ما به شما، استفاده از وب سایت های واسطه در معملات کاربران است و تا هنگامی که کالای فروشنده توسط خریدار تایید نشود پول کالا را نزد خود نگه می دارند. مهلت های تست زمانی که این وبسایت ها در نظر گرفته اند یکی از مزیت های مهم آنهاست، همچنین این وبسایت ها با قوانین مختص به خود راه را بر تخلف، متخلفان بسته اند.کالای کارکرده اصلی و فیک یا کپی:کالاهای دست دوم نیز همانند کالاهای نو می توانند از نظر اصالت اورجینال و یا کپی باشند.کالای اصلی کالایست که توسط شرکت مادر طراحی و تولید شده است و از لحاظ کیفیت و مشخصات با توصیفات شرکت سازنده هماهنگی دارند.کالای فیک یا کپی کالایست که توسط شرکت های غیره ساخته شده اند که از نام کالای اورجینال استفاده می کنند.این کالا از لحاظ کیفیت و دوام در سطح پایین تری از نوع اورجینالش می باشد.در هنگام خرید و فروش کالای دست دوم اگر فروشنده کالای فیک خود را به عنوان یک کالای اورجینال به شما فروخت می توانید در برخی از وبسایت های خرید و فروش آنلاین موضوع را به کارشناسان حل اختلاف آن وبسایت ارجاع داده و با ارائه مستندات لازم وجه خود را باز پس بگیرید. تست کالای دست دوم:با توجه به کالایی که خریداری کرده اید می توانید از طریق تست آن به سلامت و صحت صحبت های فروشنده پی ببرید.اگر شما کالایی مثل یک مجموعه تلویزیونی یا نرم افزاری خریداری کرده اید با اجرا و تست محتوای داخل آن می شود به سالم بودن آن پی ببرید.اما اگر کالای خریداری شده توسط شما کالای عتیقه یا مبلمان و یا کالای دیجیتال می باشد بهتر از هنگام تست آن از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید تا به صورت فنی و تخصصی از صحت  وسلامت آن اطمینان پیدا کنید. در پایان می خواهیم به چند مورد کالای اساسی که می شود به خرید آنها به صورت دست دوم و کارکرده فکر کرد اشاره کنیم:دوچرخه:دوچرخه نیز همانند خودرو از وسایلیست که همواره مدل های جدید ی از آن ساخته می شود و این بدین معنیست که شما می توانید مدل های قدیمی تر را با قیمت کمتر در خرده فروشی های آنلاین خریداری نمایید.دوچرخه ساختار فنی پیچیده ای ندارد و اطمینان پیدا کردن از سلامت آن کار سختی نیست.می توانید در اینجا دوچرخه مورد نیاز خود را بخرید و یا بفروشید. کتاب های درسی:کتاب های درسی می توانند هزینه های زیادی را دربردارند. اگر شما یک دانشجو هستید احتمالا کتاب های زیادی را برای خرید احتیاج خواهید داشت که خرید این کتاب ها برای شما هزینه زیادی را در پی خواهند داشت. با خرید کتاب به صورت کارکرده می توان هزینه ها را تا سطح خوبی کاهش داد، همچنین شما می توانید با فروش کتاب هایی که لازم ندارید وجهی را برای خود پس انداز کنید. سیسمونی کودک:کودکان به دلیل اینکه همواره از لحاظ فیزیکی و عقلی در حال رشد هستند وسایل سرگرمی و رفاهی آن ها نیز به سرعت تغییر پیدا می کند و دیگر نیازی به استفاده مجدد آن ها نخواهد بود مانند : صندلی غذا، کالسکه بچه، ماشین های اسباب بازی های بزرگ و ... که هرکدام به تنهایی فضای زیادی را در خانه تصرف نموده اند .برای حل این مشکل، می توان برخی از لوازم آن ها را با فروش در بخش سیسمونی کودک انجام داد و یا  وسایل مورد نیازشان خریداری نمود.خودرو و لوازم آن:این یک واقعیت است که هرکسی دوست دارد یک خودروی نو بخرد و از استشمامی که مختص به ماشین های نو هست لذت ببرد.اما هنگامی که شما ماشین جدید خود را روشن می کنید این روشن شدن باعث کاهش ارزش و قیمت آن می شود.شما می توانید خودرویی را که 5 سال کار کرده است را با قیمت یک سوم خریداری نمایید و از مزایای بیمه مربوط به این 5 سال استفاده ببرید.خرید لوازم خودرو به صورت دست دوم یکی از اقتصادی ترین کارهایست که شما باید به انجام آن فکر کنید. لوازم خانگی:قبل از اینکه چندین هزار از پول خود را صرف خرید لوازم خانگی آکبند کنید به این فکر کنید که می شود اقلام اساسی را به صورت کارکرده خریداری کنید. اقلامی همانند یخچال، تلویزیون، میز و صندلی های نهار خوری ، مایکرویو و...اگر شما به تازگی ازدواج کرده اید احتمالا شریک مونث زندگی شما نمی خواهد وسایل تکراری را در داخل کابنیت های خود بگذارد پس با مراجعه به بخش خرید و فروش لوازم خانگی انتخاب های فراوانی داشته باشید.اسباب بازی ها:اسباب بازی یکی از وسایلیست که خانواده ها از آن به تعداد زیاد خریداری می کنند. کودک شما به بازی کردن نیاز دارد و یکی از وسایل سرگرمی اسباب بازیست. شما می توانید با خرید اسباب بازی کودک به صورت کارکرده تعداد بیشتری را برای کودک خود خریداری نمایید.مبلمان:یکی از وسایل داخل خانه که تغییر هرچند وقت یک بار آن هیجان انگیز است و فضای خانه را از تکراری بودن نجات می دهد مبلمان خانه است.به دلیل قیمت زیاد مبلمان تعویض آن ها برای هرکسی راحت نیست، اما اگر شما مبلمان مورد نظر خود را در یک سایت خرید و فروش مبلمان پیدا کنید می توانید با فروش مبلمان قبلی خود مبلمان جدید را جایگزین کنید.لباس عروسی:لباس عروسی از اقلام گران قیمت به شمار می آید که چون فقط برای یک بار آن را می پوشید برای خرید آن باید فکر اساسی کنید.لباس عروسی را می شود اجاره کرد و یا به صورت دست دوم خریداری نمود و پس از استفاده آن را با قیمتی مناسب دوباره به فروش برسانید.می توانید در بچین به جست و جو بپردازید و برای خرید لباس عروس و نامزدی خود اقدام نمایید.دیجیتال و سرگرمی:کنسول بازی، قطعات کامپیوتر، دیسک های بلوری و بازی های کنسولی از مواردی هستند که اکثر افراد به خاطر هزینه بالا، آنها را به صورت دست دوم خریداری نموده و یا به فروش می رسانند.اگر شما نیز از پس هزینه های زیاد بازی های ویدئویی بر نمی آیید با خرید دست دوم آنها و سپس فروش دوباره شان این مشکل را حل کنید.خرید گوشی های موبایل، لپ تاپ، تبلت ها و گجت های پوشیدنی نیز به صورت کارکرده صرف اقتصادی خواهد داشت همچنین با این روش می توانید مدل های بیشتری را تست و مورد بررسی قرار دهید.بخش خرید و فروش دیجیتال را از دست ندهیدعتیقه و اشیا کلکسیونی:جذابترین بخش خرید و فروش سایت های مربوط به کالای دست دوم بخش اشیا عتیقه و کلکسیونی می باشد. افراد کلکسیونر همواره یک پای مزایدات اینترنتی عتیقه و اشیا کلکسیونی می باشند و از خرید و فروش در این بخش لذت می برند.شما می توانید آرشیو ها و کلکسیون های خود را با قیمت خوبی به افراد علاقه مند بفروشید و همچنین وسایل عتیقه و قدیمی را برای تزئین خانه خود خریداری نمایید.ابزار و تجهیزات:افرادی هستند که ابزار و یا تجهیزاتی برای خانه خود خریداری کرده اند و به خاطر استفاده کم از آن درصدد فروش آنها هستند.ابزار باغبانی، تجهیزات مربوط به خانه مثل درب ها و پنچره ها از این نوع وسایل می باشند.با استفاده از این ابزار و تجهیزات شما می توانید خانه خود را بازسازی کرده، رنگ آمیزی نمایید و به تعمیرات لازم خانه بپردازید. برای جستجوی لوازم خانه کلیک نماییددر آخر باید گفت امروزه کسی که بر درآمدهای خود صرفه جویی می کند برنده است. شما با خرید و فروش کالای دست دوم در هزینه ها صرفه جویی می کنید و پس انداز های خود را افزایش می دهید همچنین با فروش کالای خود در سایت های مربوطه این شمایید که مبلغ کالای خود را تعیین می کنید و کالا به مبلغ مورد نظر شما فروخته می شود.کالای ...5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید، کاربر گرامی مهلت خرید کالا تا 2 ساعت آینده می باشد .

بستن