اندروید یا IOS کدامیک برنده اند؟

دوشنبه 26 شهریور 1397 229 بازدید کننده گروه دیجیتال

طبق آمار این دو پلتفرم هم اکنون 99 درصد بازار موبایل های هوشمند را در اختیار دارند و این آمار در سال پیش رو احتمالا به 99.7 درصد خواهد رسید.

پلتفرم هایی که باعث شده اند غولی همچون مایکروسافت با پلتفرم خودش یعنی ویندوزفون در باتلاق دست و پا بزند و شرکتی همچون بلکبری گوشی اندرویدی تولید کند.

خبر خوب این است که اندروید و ios  هردو عالی هستند، ولی ما در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی تر به مقایسه این دو پلتفرم بپردازیم و در هر بخش برنده و بازنده را مشخص کنیم.

در پایان این شما هستید که بنابر نیازهای خود تصمیم می گیرید کدام یک از این دو پلتفرم را انتخاب کنید.

 

هزینه ای که برای خرید گوشی می کنید:

گوشی های اپل همواره در بالای لیست گرانترین گوشی های تولیدی قرار دارند. اما اپل این بار با iphone x  این رقابت را وارد مرحله ی جدیدی کرد. هزار دلار برای یک گوشی هوشمند مبلغ زیادی است که هر تولید کننده ای ریسک این قیمت گذاری رو نمی پذیرد.

اما در پلتفرم اندروید با مبلغ کمتر از هزار دلار می توان گوشی های پرچمدار زیادی را همچون سری گلکسی سامسونگ و pixel  گوگل برای انتخاب داشت که هرکدام به تنهایی می توانند با گوشی های ساخت اپل رقابت کنند.

پر واضح است در زمینه تنوع گوشی ها با قیمت های مختلف اندروید و سیستم عاملش برتری بلامنازعی دارند. در این پلتفرم شما می توانید با قیمت های بسیار معقول گوشی هایی با توان بالا داشته باشید که نیاز شما را تا چندین سال برآورده کنند.

برنده بخش قیمت گوشی سیستم عامل اندروید می باشد .

برای خرید گوشی موبایل اندروید یا ios  می توانید اینجا را کلیک نمایید.

 

برنامه ها:

قبل از شروع این بررسی بهتر است نگاهی بیاندازیم به تعداد برنامه هایی که در استور این دو پلتفرم در حال حاضر وجود دارند:

سیستم عامل اندروید: سه میلیون و پانصد هزار برنامه

سیستم عامل ios: دو میلیون و دویست هزار برنامه

مسلما همیشه عدد بیشتر نشانه برتری نیست.پلتفرم ios  از دیرباز سیستم عامل سودآورتری برای توسعه دهندگان بوده است و با اینکه اندروید در این سالها پیشرفت بسیاری کرده است اما ios در حال حاضر پلتفرم محبوب تری برای توسعه دهنگان و دولوپرهاست.

درست است که تعداد برنامه های رایگان بیشتری در play store گوگل وجود دارد ولی ما همچنان بازی و برنامه های با کیفیت تر و اختصاصی تری را در app store   می بینیم که دارندگان پلتفرم اندروید از داشتن آنها بی نصیب مانده اند.

سازماندهی میلیون ها برنامه کار بسیار سختی است که فروشگاه اپل از عهده آن به خوبی برآمده است.

کار با برنامه و بازی ها خصوصا در ورژن 11 سیستم عامل ios  بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.

همچنین شما در فروشگاه اپل با استفاده از تاچ آیدی گوشی خود می توانید به خرید برنامه ها و بازی ها بپردازید.

البته این امکان در فروشگاه گوگل نیز با استفاده از سنسورهای اثر انگشت گوشی ها امکان پذیر است.

خلاصه کلام اینکه اپل عموما بهتر و اصولی تر از گوگل در برخورد با نرم افزارهای مخرب انجام وظیفه می کند و قوانین سختگیرانه تری را برای مسدودسازی این برنامه ها در نظر گرفته است.

برنده بخش برنامه ها پلتفرم ios می باشد

 

در بخش app store  های جانبی و sideload  ها پلتفرم اندروید با اختلاف از رقیب جلو می افتد.

به دلیل open source  بودن سیستم عامل اندروید شما با انجام تنظیماتی ساده به انبوهی از برنامه ها در سایت ها و app store های جانبی دسترسی پیدا کنید. البته استفاده از این برنامه ها می تواند خطر مبطلا شدن گوشی شما به ویروس را هم به همراه بیاورد.

برنده این بخش: پلتفرم اندروید

 

طول عمر باطری و زمان شارژ شدن:

طول عمر باطری همواره یکی از مهمترین دغدغه ها و در عین حال بزرگترین معضل گوشی های هوشمند امروزی بوده است.

می توان گفت پلتفرم ios  به علت بهینه تر بودن استفاده حداکثری را از باطری گوشی به عمل می آورد اما تنوع گوشی ها در پلتفرم اندروید سبب شده است که ما شاهد انواع گوشی با باطری های بسیار حجیم و ماندگاری بالا باشیم که به راحتی گوشی های اپل را از گردونه رقابت یاطری خارج می کنند.

هر دو پلتفرم در تنظیمات باطری خود به شما امکان مشاهده برنامه ها و تنظیماتی که باعث مصرف باطری شده اند را می دهند اما این سیستم عامل اندروید هست که تخمینی از ساعاتی که می توانید با درصد مشخصی از باطری که برای شما مانده است استفاده کنید را ارائه دهد.

همچنین هم ios  و هم اندروید از قابلیت power saving mode  بهره می برند که با فعال سازی آن می توانید فعالیت های گوشی و استفاده از صفحه نمایش و سخت افزار گوشی را محدود کرده تا باطری کمتری را مصرف کنید.اما در این بخش هم اندروید به دلیل قابلیت های شخصی سازی بیشتر امکانات بهتری را در اختیار شما می گذارد.

مدتها سیستم عامل اندروید به دلیل پشتیبانی از شارژ سریع و شارژرهای وایرلس برتری فوق العاده ای در این زمینه نسبت به ios  داشت که البته اپل با آیفون 8 و آیون ایکس به این برتری پایان داد.

عیبی که می توان در این زمینه به اپل گرفت این است که در جعبه گوشی های خود شارژر سریع قرار نمی دهد و باید آن را جداگانه خرید. در صورتیکه معمولا گوشی های اندروید شارژر سریع را همراه خود دارند.

با توجه به مطالب گفته شده به نظر برنده این سیستم عامل اندروید می باشد و احتمالا شما نیز با ما هم عقیده هستید.

برای خرید باطری و لوازم جانبی گوشی موبایل می توانید به جست و جو بپردازید

 

آپدیت ها:

اپل و سیستم عاملش همواره به خاطر پشتیبانی خوب نرم افزاری و ارائه آپدیت های منظم و پچ های امنیتی مورد توجه بوده است.

اگر شما در سیستم عامل اندروید خواهان همچنین ویژگی هایی هستید پس بهتر است سراغ گوشی های پیکسل، ساخت خود شرکت گوگل بروید.

 

حال بهتر است به آمار زیر که درباره گوشی هایست که در پلتفرم ios  به آخرین ورژن این سیستم عامل آپدیت شده اند نگاهی بیاندازیم:

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 11 سیتم عامل ios استفاده میکنند:89.92 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 10 سیتم عامل ios استفاده میکنند:7.18 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن های قدیمیتر سیتم عامل ios استفاده میکنند:3 درصد

 

همانطور که می بینیم در حدود 90 درصد گوشی های اپل هم اکنون از جدیدترین ورژن ios  استفاده می کنند در حالیکه این درصد برای گوشی هایی که از پلتفرم اندروید استفاده می کنند چیزی کمی بیش از 0.5 درصد است. بیایید نگاهی دقیق تر به این آمار بیاندازیم:

 

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 8.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:0.8 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 8 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:4.9 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 7.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:8.2 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 7 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:22.9 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 6 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:23 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 5.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:17.6 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 5 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:0.8 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 4.4 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:10.3 درصد

تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن های قدیمیتر سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:5 درصد

 

برنده مشخص است: IOS

 

شخصی سازی:

به علت ساختار سیستم عامل اندروید و منبع باز بودن آن شما به شخصی سازی های گسترده و متنوعی دسترسی دارید که دارندگان گوشی های آیفون به هیچ عنوان نمی توانند از داشتن این حجم از  شخصی سازی ها بهره ببرند.

تم ها، ویجت ها و نرم افزارهای گوناگون در این زمینه پلتفرم اندروید را در برابر سیستم عامل ios  به یک برنده تمام عیار بدل ساخته است.

اگر شما به شخصی سازی و کاتومایز کردن گوشی خود علاقه زیادی دارید پس بدون شک پیشنهاد ما استفاده از گوشی های پلتفرم اندروید است.

برنده این بخش: اندروید

راحتی در استفاده:

در اینکه سیستم عامل اندروید پلتفرم پیچیده تری از ios  می باشد شکی نیست. این سیستم عامل به دلیل منبع باز بودن آن و تغییراتی که دولوپرها در آن انجام می دهند مکان بهتری برای افرادیست که به دنبال به چالش کشیدن خود و گوشی خود هستند. رام های سفارشی و انواع تنظیمات ارائه شده برای سیستم عامل اندروید و همچنین امکان روت گوشی برای دسترسی به هسته نرا فزاری و سخت افزاری گوشی این سیستم عامل را به بهشتی برای دولوپرها و افراد کنجکاو تبدیل کرده است.

اما در دیگر سمت ماجرا پلتفرم ios  به دلیل ساختار محدود سیستم عاملش و راحتی در استفاده از آن بیشتر به درد افراد میخورد که به دنبال دردسر نیستند و میخواهند یک تجربه راحت و لذت بخش از آن یک سیستم عامل داشته باشند.

البته درست است که توسعه دهنده هایی همچون سامسونگ با ارائه قابلیت هایی همچون حالت "easy mode" سعی در ارائه تجربه ای لذت بخش برای تمام افراد دارند اما به هرحال ios  با توجه به موارد گفته شده سیستم عاملیست که پیچیدگی زیادی ندارد.

برنده این بخش: ios

تماس و پیام:

قابلیت برقراری تماس و ارسال پیام اساسا در هر پلتفرم خوب است. اما در این بخش گوگل با ارائه نرم افزارهای مختلف کار را برای خود سخت کرده است. از یه طرف گوگل در ابتدا نرم افزاری به اسم Hangout  را در پلتفرمش ارائه کرد که قابلیت پیام رسانی، چت ویدئویی و چت گروهی را از طریق وای فای داشت. سپس بنا به دلایل نامعلوم دو نرم افزار دیگر به نام Allo و Duo  را توسعه داد علاوه بر برنامه ها، وجود  برنامه اصلی پیام رسان خود به نام گوگل مسنجر کار را خرابتر کرد.

اما دو برنامه face time  و imessage  که بر روی هر آیفون و آی پدی نصب شده است به دلیل سهولت در به کارگیری و استفاده همواره محبوب کاربران بوده اند. شما با استفاده از این برنامه ها و قابلیت های سرگرم کننده همچون گیف ها و استیکرها می توانید با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

برنده این بخش: ios

نقشه و ایمیل:

اپل مپ با اینکه شروع خوبی نداشت اما در ادامه بسیاری از مشکلات خود را بهبود بخشید. شما می توانید به صورت آفلاین از اپل مپ استفاده کنید و از طریق قابلیت مسیریابی آن رانندگی و پیاده روی راحتی داشته باشید. همه چی در اپل مپ به خوبی کار می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.

اما یکی از مشکلاتی که باعث خواهد شد شما گوگل مپ را ترجیح بدهید مسیرهای مشخص شده در نقشه گوگل برای دوچرخه سواران است که این امکان در نقشه اپل وجود ندارد.

همچنین توجه به جزئییات در مپ گوگل بی نظیر است و دقت آن بالاتر است. درست است که شما می توانید از نقشه گوگل در ios  نیز استفاده کنید اما به دیلیل پیش فرض بودن آن در پلتفرم اندروید ما آن را ترجیح می دهیم.

در بخش ایمیل نیز همین روال تکرار می شود.با اینکه برنامه پیش فرض ios  برنامه ساده و راحتیست اما جیمیل گوگل به دلیل قدرت جهانی و معروفیت بسیار بیشتر انتخاب معقول تری میباشد.

برنده هردو بخش: اندروید

 

دوربین:

در بخش دوربین تعیین برنده بسیار دشوار است. با اینکه ما در گذشته عنوان کردیم گوشی های اپل در جزئییات و دقت رنگ و وضوح برتری دارند اما در هنگام استفاده از گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل 2 پلاس به فوق العاده بودن دوربین این دو گوشی پی بردیم.

درست است که گوشی های پرچمدار زیادی با دوربین های با کیفیت با سیستم عامل اندروید وجود دارد اما در بخش گوشی های رده متوسط این گوشی ها نم یتوانند رقابتی با گوشی های ساخت اپل داشته باشند و از آنجا که گوشی های زیادی با دوربین کیفیت پایین در پلتفرم اندروید وجود دارد ما برتری را به سیستم عامل ios  می دهیم.

سرویس های ابری:

اپل همچنان در هنگام ذخیره سازی و پشتیبانی ابری دارای تاخیر و لگ هست.

همچنین گوگل داریو برای بار اول 15 گیگ فضای رایگان در اختیار شما می گذارد که این عدد برای icloud  فقط 5 گیگ است.

همچنین قیمت ها برای استفاده های بعدی در گوگل درایو بسیار به صرفه تر می باشد.

استفاده از فضای ابری در گوگل درایو بسیار راحتر و کاربر پسندتر است.

با تمام این اوصاف برنده مشخص است.

برنده: اندروید

 

دستیار صوتی:

شما می توانید کارهای مشابه ای را با هردو دستیار صوتی انجام دهید.اما سیری همچون یک همکار ساده است که بیشتر به درد تنظیم قرار ملاقت ها در تقویم جستجو در وب و یا برقراری تماس می خورد اما دستیار گوگل محدود به این قابلیت ها نیست و می تواند به شما پیشنهادات مفیدی براساس چیزی که از آن خواسته اید ارائه دهد. دستیار گوگل انعطاف پذیرتر است و احساس خوشایندتری را به شما می دهد.

خوشبختانه در ios 12  سیری راه درست خود را شناخته و قابلیت های اساسی به آن اضافه شده است.که می تواند رقابت را هیجان انگیزتر کند.

برنده: دستیار گوگل و اندروید

 

امنیت:

از نظر امنیتی اوضاع کاملا به نفع اپل و ios  است. متاسفانه با تمام تلاش هایی که سازندگانی همچون سامسونگ برای بهبود امنیت در سیستم عامل اندروید انجام داده اند اما ماهیت آپدیت های گوگل که کمتر به امنیت آنها توجه دارد باعث شده است این پلتفرم از لحاظ امنیتی در سطح پایین تری ازios  قرار بگیرید.

میلیون ها گوشی اندویدی وجود دارد که از نرم افزارهای آلوده ای استفاده می کنند که از لحاظ امنیتی خطر جدی به حساب می آیند و گوگل کار جدی برای مقابله با این کار انجام نمی دهد.

همچنین استفاده خیل عظیمی از گوشی های اندرویدی از ورژن های قدیمی این پلتفرم مزید بر علت شده اند.

اما اپل از لحاظ امنیتی قوانین سفت و سختی را پذیرفته و اجرا می کند که امنیت را در این پلتفرم بسیار بالا برده است. از لحاظ نرم افزاری تاچ آی دی و فیس آی دی اپل بسیار امن ساخته شده اند. اطلاعات در ios  رمزنگاری شده اند و قابل خواندن نیستند همچنین ارائه های آپدیت ها و پچ های امنیتی فراوان باعث شده است امنیت در این پلتفرم بالا برود.

برنده: ios

 

سخن پایانی:

در پایان باید بگویم شما باید براساس نیازهایتان انتخاب کنید، اگر امنیت و حریم خصوصی برای شما مهم است پس ios  انتخاب شما خواهد بود. اگر عمر باطری و شخصی سازی می خواهید پس اندروید را برگزینید.هردو پلتفرم در نسخه های پایانی خود به بلوغ خوبی رسیده اند و با اینکه تفاوت هایی دارند شبهات های بسیاری نیز با هم دارند.

حتما سری به مزایدات داغ سایت بچین بزنید

 


اندروید یا IOS کدامیک برنده اند؟بچین سایت خرید و فروش اینترنتی کالای نو و دست دوم9/17/2018طبق آمار این دو پلتفرم هم اکنون 99 درصد بازار موبایل های هوشمند را در اختیار دارند و این آمار در سال... طبق آمار این دو پلتفرم هم اکنون 99 درصد بازار موبایل های هوشمند را در اختیار دارند و این آمار در سال پیش رو احتمالا به 99.7 درصد خواهد رسید.پلتفرم هایی که باعث شده اند غولی همچون مایکروسافت با پلتفرم خودش یعنی ویندوزفون در باتلاق دست و پا بزند و شرکتی همچون بلکبری گوشی اندرویدی تولید کند.خبر خوب این است که اندروید و ios  هردو عالی هستند، ولی ما در این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی تر به مقایسه این دو پلتفرم بپردازیم و در هر بخش برنده و بازنده را مشخص کنیم.در پایان این شما هستید که بنابر نیازهای خود تصمیم می گیرید کدام یک از این دو پلتفرم را انتخاب کنید. هزینه ای که برای خرید گوشی می کنید:گوشی های اپل همواره در بالای لیست گرانترین گوشی های تولیدی قرار دارند. اما اپل این بار با iphone x  این رقابت را وارد مرحله ی جدیدی کرد. هزار دلار برای یک گوشی هوشمند مبلغ زیادی است که هر تولید کننده ای ریسک این قیمت گذاری رو نمی پذیرد.اما در پلتفرم اندروید با مبلغ کمتر از هزار دلار می توان گوشی های پرچمدار زیادی را همچون سری گلکسی سامسونگ و pixel  گوگل برای انتخاب داشت که هرکدام به تنهایی می توانند با گوشی های ساخت اپل رقابت کنند.پر واضح است در زمینه تنوع گوشی ها با قیمت های مختلف اندروید و سیستم عاملش برتری بلامنازعی دارند. در این پلتفرم شما می توانید با قیمت های بسیار معقول گوشی هایی با توان بالا داشته باشید که نیاز شما را تا چندین سال برآورده کنند.برنده بخش قیمت گوشی سیستم عامل اندروید می باشد .برای خرید گوشی موبایل اندروید یا ios  می توانید اینجا را کلیک نمایید. برنامه ها:قبل از شروع این بررسی بهتر است نگاهی بیاندازیم به تعداد برنامه هایی که در استور این دو پلتفرم در حال حاضر وجود دارند:سیستم عامل اندروید: سه میلیون و پانصد هزار برنامهسیستم عامل ios: دو میلیون و دویست هزار برنامهمسلما همیشه عدد بیشتر نشانه برتری نیست.پلتفرم ios  از دیرباز سیستم عامل سودآورتری برای توسعه دهندگان بوده است و با اینکه اندروید در این سالها پیشرفت بسیاری کرده است اما ios در حال حاضر پلتفرم محبوب تری برای توسعه دهنگان و دولوپرهاست.درست است که تعداد برنامه های رایگان بیشتری در play store گوگل وجود دارد ولی ما همچنان بازی و برنامه های با کیفیت تر و اختصاصی تری را در app store   می بینیم که دارندگان پلتفرم اندروید از داشتن آنها بی نصیب مانده اند.سازماندهی میلیون ها برنامه کار بسیار سختی است که فروشگاه اپل از عهده آن به خوبی برآمده است.کار با برنامه و بازی ها خصوصا در ورژن 11 سیستم عامل ios  بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.همچنین شما در فروشگاه اپل با استفاده از تاچ آیدی گوشی خود می توانید به خرید برنامه ها و بازی ها بپردازید.البته این امکان در فروشگاه گوگل نیز با استفاده از سنسورهای اثر انگشت گوشی ها امکان پذیر است.خلاصه کلام اینکه اپل عموما بهتر و اصولی تر از گوگل در برخورد با نرم افزارهای مخرب انجام وظیفه می کند و قوانین سختگیرانه تری را برای مسدودسازی این برنامه ها در نظر گرفته است.برنده بخش برنامه ها پلتفرم ios می باشد در بخش app store  های جانبی و sideload  ها پلتفرم اندروید با اختلاف از رقیب جلو می افتد.به دلیل open source  بودن سیستم عامل اندروید شما با انجام تنظیماتی ساده به انبوهی از برنامه ها در سایت ها و app store های جانبی دسترسی پیدا کنید. البته استفاده از این برنامه ها می تواند خطر مبطلا شدن گوشی شما به ویروس را هم به همراه بیاورد.برنده این بخش: پلتفرم اندروید طول عمر باطری و زمان شارژ شدن:طول عمر باطری همواره یکی از مهمترین دغدغه ها و در عین حال بزرگترین معضل گوشی های هوشمند امروزی بوده است.می توان گفت پلتفرم ios  به علت بهینه تر بودن استفاده حداکثری را از باطری گوشی به عمل می آورد اما تنوع گوشی ها در پلتفرم اندروید سبب شده است که ما شاهد انواع گوشی با باطری های بسیار حجیم و ماندگاری بالا باشیم که به راحتی گوشی های اپل را از گردونه رقابت یاطری خارج می کنند.هر دو پلتفرم در تنظیمات باطری خود به شما امکان مشاهده برنامه ها و تنظیماتی که باعث مصرف باطری شده اند را می دهند اما این سیستم عامل اندروید هست که تخمینی از ساعاتی که می توانید با درصد مشخصی از باطری که برای شما مانده است استفاده کنید را ارائه دهد.همچنین هم ios  و هم اندروید از قابلیت power saving mode  بهره می برند که با فعال سازی آن می توانید فعالیت های گوشی و استفاده از صفحه نمایش و سخت افزار گوشی را محدود کرده تا باطری کمتری را مصرف کنید.اما در این بخش هم اندروید به دلیل قابلیت های شخصی سازی بیشتر امکانات بهتری را در اختیار شما می گذارد.مدتها سیستم عامل اندروید به دلیل پشتیبانی از شارژ سریع و شارژرهای وایرلس برتری فوق العاده ای در این زمینه نسبت به ios  داشت که البته اپل با آیفون 8 و آیون ایکس به این برتری پایان داد.عیبی که می توان در این زمینه به اپل گرفت این است که در جعبه گوشی های خود شارژر سریع قرار نمی دهد و باید آن را جداگانه خرید. در صورتیکه معمولا گوشی های اندروید شارژر سریع را همراه خود دارند.با توجه به مطالب گفته شده به نظر برنده این سیستم عامل اندروید می باشد و احتمالا شما نیز با ما هم عقیده هستید.برای خرید باطری و لوازم جانبی گوشی موبایل می توانید به جست و جو بپردازید آپدیت ها:اپل و سیستم عاملش همواره به خاطر پشتیبانی خوب نرم افزاری و ارائه آپدیت های منظم و پچ های امنیتی مورد توجه بوده است.اگر شما در سیستم عامل اندروید خواهان همچنین ویژگی هایی هستید پس بهتر است سراغ گوشی های پیکسل، ساخت خود شرکت گوگل بروید. حال بهتر است به آمار زیر که درباره گوشی هایست که در پلتفرم ios  به آخرین ورژن این سیستم عامل آپدیت شده اند نگاهی بیاندازیم:تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 11 سیتم عامل ios استفاده میکنند:89.92 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 10 سیتم عامل ios استفاده میکنند:7.18 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن های قدیمیتر سیتم عامل ios استفاده میکنند:3 درصد همانطور که می بینیم در حدود 90 درصد گوشی های اپل هم اکنون از جدیدترین ورژن ios  استفاده می کنند در حالیکه این درصد برای گوشی هایی که از پلتفرم اندروید استفاده می کنند چیزی کمی بیش از 0.5 درصد است. بیایید نگاهی دقیق تر به این آمار بیاندازیم: تعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 8.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:0.8 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 8 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:4.9 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 7.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:8.2 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 7 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:22.9 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 6 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:23 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 5.1 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:17.6 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 5 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:0.8 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن 4.4 سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:10.3 درصدتعداد گوشی هایی که هم اکنون از ورژن های قدیمیتر سیستم عامل  Androidاستفاده میکنند:5 درصد برنده مشخص است: IOS شخصی سازی:به علت ساختار سیستم عامل اندروید و منبع باز بودن آن شما به شخصی سازی های گسترده و متنوعی دسترسی دارید که دارندگان گوشی های آیفون به هیچ عنوان نمی توانند از داشتن این حجم از  شخصی سازی ها بهره ببرند.تم ها، ویجت ها و نرم افزارهای گوناگون در این زمینه پلتفرم اندروید را در برابر سیستم عامل ios  به یک برنده تمام عیار بدل ساخته است.اگر شما به شخصی سازی و کاتومایز کردن گوشی خود علاقه زیادی دارید پس بدون شک پیشنهاد ما استفاده از گوشی های پلتفرم اندروید است.برنده این بخش: اندرویدراحتی در استفاده:در اینکه سیستم عامل اندروید پلتفرم پیچیده تری از ios  می باشد شکی نیست. این سیستم عامل به دلیل منبع باز بودن آن و تغییراتی که دولوپرها در آن انجام می دهند مکان بهتری برای افرادیست که به دنبال به چالش کشیدن خود و گوشی خود هستند. رام های سفارشی و انواع تنظیمات ارائه شده برای سیستم عامل اندروید و همچنین امکان روت گوشی برای دسترسی به هسته نرا فزاری و سخت افزاری گوشی این سیستم عامل را به بهشتی برای دولوپرها و افراد کنجکاو تبدیل کرده است.اما در دیگر سمت ماجرا پلتفرم ios  به دلیل ساختار محدود سیستم عاملش و راحتی در استفاده از آن بیشتر به درد افراد میخورد که به دنبال دردسر نیستند و میخواهند یک تجربه راحت و لذت بخش از آن یک سیستم عامل داشته باشند.البته درست است که توسعه دهنده هایی همچون سامسونگ با ارائه قابلیت هایی همچون حالت "easy mode" سعی در ارائه تجربه ای لذت بخش برای تمام افراد دارند اما به هرحال ios  با توجه به موارد گفته شده سیستم عاملیست که پیچیدگی زیادی ندارد.برنده این بخش: iosتماس و پیام:قابلیت برقراری تماس و ارسال پیام اساسا در هر پلتفرم خوب است. اما در این بخش گوگل با ارائه نرم افزارهای مختلف کار را برای خود سخت کرده است. از یه طرف گوگل در ابتدا نرم افزاری به اسم Hangout  را در پلتفرمش ارائه کرد که قابلیت پیام رسانی، چت ویدئویی و چت گروهی را از طریق وای فای داشت. سپس بنا به دلایل نامعلوم دو نرم افزار دیگر به نام Allo و Duo  را توسعه داد علاوه بر برنامه ها، وجود  برنامه اصلی پیام رسان خود به نام گوگل مسنجر کار را خرابتر کرد.اما دو برنامه face time  و imessage  که بر روی هر آیفون و آی پدی نصب شده است به دلیل سهولت در به کارگیری و استفاده همواره محبوب کاربران بوده اند. شما با استفاده از این برنامه ها و قابلیت های سرگرم کننده همچون گیف ها و استیکرها می توانید با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنید.برنده این بخش: iosنقشه و ایمیل:اپل مپ با اینکه شروع خوبی نداشت اما در ادامه بسیاری از مشکلات خود را بهبود بخشید. شما می توانید به صورت آفلاین از اپل مپ استفاده کنید و از طریق قابلیت مسیریابی آن رانندگی و پیاده روی راحتی داشته باشید. همه چی در اپل مپ به خوبی کار می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.اما یکی از مشکلاتی که باعث خواهد شد شما گوگل مپ را ترجیح بدهید مسیرهای مشخص شده در نقشه گوگل برای دوچرخه سواران است که این امکان در نقشه اپل وجود ندارد.همچنین توجه به جزئییات در مپ گوگل بی نظیر است و دقت آن بالاتر است. درست است که شما می توانید از نقشه گوگل در ios  نیز استفاده کنید اما به دیلیل پیش فرض بودن آن در پلتفرم اندروید ما آن را ترجیح می دهیم.در بخش ایمیل نیز همین روال تکرار می شود.با اینکه برنامه پیش فرض ios  برنامه ساده و راحتیست اما جیمیل گوگل به دلیل قدرت جهانی و معروفیت بسیار بیشتر انتخاب معقول تری میباشد.برنده هردو بخش: اندروید دوربین:در بخش دوربین تعیین برنده بسیار دشوار است. با اینکه ما در گذشته عنوان کردیم گوشی های اپل در جزئییات و دقت رنگ و وضوح برتری دارند اما در هنگام استفاده از گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل 2 پلاس به فوق العاده بودن دوربین این دو گوشی پی بردیم.درست است که گوشی های پرچمدار زیادی با دوربین های با کیفیت با سیستم عامل اندروید وجود دارد اما در بخش گوشی های رده متوسط این گوشی ها نم یتوانند رقابتی با گوشی های ساخت اپل داشته باشند و از آنجا که گوشی های زیادی با دوربین کیفیت پایین در پلتفرم اندروید وجود دارد ما برتری را به سیستم عامل ios  می دهیم.سرویس های ابری:اپل همچنان در هنگام ذخیره سازی و پشتیبانی ابری دارای تاخیر و لگ هست.همچنین گوگل داریو برای بار اول 15 گیگ فضای رایگان در اخ...5.0
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید، کاربر گرامی مهلت خرید کالا تا 2 ساعت آینده می باشد .

بستن