پرسشهای متداول

پرسش های متداول در مورد ثبت نام و عضویت

آیا از اطلاعات شخصی من استفاده می نمایید؟ و اطلاعات را در اختیار دیگران قرار می‌دهید؟

اطلاعات شخصی شما فقط در اختیار بچین بوده و برای سایر کاربران قابل مشاهده نمی باشد. فقط پس از خرید نشانی، نام و شماره همراه شما در اختیار فروشنده قرار می گیرد تا بتواند کالا را ارسال نماید. در سایر قسمت های سایت تنها نام کاربری شما برای کاربران دیگر قابل مشاهده می باشد.

چه مشکلی به وجود می آید اگر در هنگام ثبت نام اطلاعات کاربری خود را به صورت صحیح وارد نکنیم؟

در صورت خرید کالا سیستم پست دچار اختلال خواهد شد و ممکن است کالا برای آدرس شخص دیگری ارسال شود.

در صورت فروش کالا برای دریافت وجه سیستم بانکی دچار اختلال خواهد شد و یا ممکن است مبلغ واریزی به حساب شخص دیگری واریز شود .

بنابراین هنگام ثبت نام، اطلاعات خود را به صورت کامل با پیشوند و پسوند در سیستم وارد نمایید. در صورتی که قبلا ثبت نام نموده اید از طریق فرم تماس با ما که لینک آن در صفحه اول سایت موجود می باشد نسبت به تصحیح نام و نام خانوادگی اقدام نمایید.

پرسش های متداول در مورد اعتماد نداشتن به خرید و فروش اینترنتی

چرا قرار دادن شماره تماس و آیدی شبکه های اجتماعی در سایت بچین ممنوع می باشد؟

در صورتی که معامله در محدوده بچین انجام شود خریداران با اطمینان بیشتری هزینه کالا را به حساب بچین واریز می نمایند و اگر کالا برایشان ارسال نشد و یا کالای ارسال شده با توضیحات گفته شده توسط فروشنده مغایرت داشت بتوانند مبلغ خود را از بچین دریافت نمایند.
مزیت این روش ضمانت معامله شما در اینترنت می باشد. در صورتی که تمام مکاتبات و صحبت های شما در قسمت های تعیین شده باشد، بعد از خرید امکان بررسی اظهارات فروشنده و خریدار مقدور می باشد.
به مثال های زیر توجه کنید.
1- فروشنده طی صحبت با خریدار اعلام می کند گوشی ارسال شده آکبند و نو بوده و کارتن آن پلمپ می باشد همچنین درون جعبه لوازم جانبی شامل کابل ،هندزفری و شارژر می باشد. اما خریدار پس از دریافت کالا متوجه می شود که کالا کارکرده بوده و لوازم جانبی آن در جعبه کالا موجود نمی باشد. به دلیل اینکه گفته های فروشنده در جایی ثبت نشده است امکان اثبات شکایت خریدار مقدور نمی باشد زیرا صحبت ها خارج از سایت در جایی ثبت نشده تا قابل پیگیری باشد.
2- خریدار و فروشنده توافق می کنند تا معامله را حضوری انجام دهند. خریدار چند ساعت بعد از دریافت کالا متوجه می شود که کالا ایراد دارد و با مشخصات درج شده در سایت مغایرت دارد. در این حالت امکان برگشت پول به خریدار و یا کم کردن مبلغ وجود نداشته و خریدار نمی تواند در بچین شکایتی ثبت نماید.

چرا باید برای خرید به سایت بچین اعتماد کنم؟آیا خرید از سایت بچین اطمینان بخش است؟

1- هزینه کالای خریداری شده تنها زمانی به حساب فروشنده واریز خواهد شد که کالای خود را دریافت کرده و تایید نمایید.
2- وجه پرداختی‌ شما حتی پس از دریافت کالا نزد سایت خرید و فروش بچین تا پایان زمان مهلت تست خواهد ماند. زیرا تنها زمانی که سفارش خود را مطابق با گفته های فروشنده تحویل گرفته باشید، مبلغ پرداختی‌تان به حساب فروشنده واریز می گردد.
3- اگر از خرید خود راضی نباشید با ارائه دلایل منطقی، می توانید مبلغ پرداختی خود را پس بگیرید.
4- اگر سفارش شما در زمان مقرر به مقصد نرسیده باشد تمام مبلغ پرداختی، مستردد میگردد.

محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید شما اضافه گردید، کاربر گرامی مهلت خرید کالا تا 2 ساعت آینده می باشد .

بستن